Tarihçe

  • Fontu büyütmek tıklayınız. | Tükek Holding
  • Fontu küçütmek tıklayınız. | Tükek Holding
  • Yazdırmak için tıklayınız. | Tükek Holding

Hakkında

 

Tükek Holding, bugün dünyanın en önde gelen teknik deri, süet (floklu kumaş), dokumalık kumaş ve poliüretan hammadde üreticisi ve ihracatçısı olarak yer alıyor.Üretim alanında Leather, Suede, Fabric ve Poliser PU fabrikalar ile üretim gerçekleştiriyor. Perakende satış alanında ise Sertex markası ile hizmet veriyor.

 

 

Tükek Holding, üç ayrı üretim tesisinde deri-süet-kumaş ve poliüretan sektörüne yönelik üretim gerçekleştiriyor. 65 bin metrekare kapalı alan üzerine kurulu olan İstanbul Hadımköy Leather Fabrikası’nda %100 PU ve PU/PVC geliştirilmiş teknoloji ürünü deri, nonwoven ve yuvarlak örme kumaş üretimi ile döşemelik, giyimlik ve ayakkabılık ürünlerine yönelik üretim gerçekleştiriliyor.

 

Flokser Deri Fabrikası

 

 

Tükek Holding bünyesinde 1986 yılında floklu kumaş üretimi ile faaliyete başlayan Flokser Çerkezköy Fabrikası, grubun en büyük tesisi olarak yer alıyor. 2009 yılında Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde temelleri atılan yeni tesisi ile 110 bin metrekarelik kapalı alanda, yıllık 12 milyon üretim kapasitesiyle döşemelik kumaş üretimi gerçekleşiyor.

 

Flokser Süet ve Kumaş Fabrikası

 

Dünya’nın en büyük floklu kumaş dokuma ve baskı entegre tesisi haline gelen Flokser Süet fabrikası, kaliteli ve patentli floklu kumaş üreterek 7 kıtaya üretim yapıyor. Yine aynı üretim merkezinde tecrübesini dokumalık kumaş üretimi ile devam ettiren Flokser kumaş grubunda; kadife, keten, viskon, elyaf, iplik bobin boya gibi hammaddeler ile döşemelik kumaş sektöründe hizmet veriyor.

 

Flokser’in markası Sertex; uzman AR-GE ekibi ve tasarımcıları ile deri, süet, kumaş modasını yansıtan, mevcutlardan çok farklı, üstün kalite standartlarında, uyumlu ve üst düzey zevke hitap eden ürünleri kullanıcılarının beğenisine sunmaya devam ediyor.

 

Poliüretan Fabrikası

 

 

Holding Kimya grubunda yer alan Poliser, bugün bünyesindeki ileri poliüretan teknolojileri ile yalıtım amaçlı rigit ( buzdolabı,soğuk oda paneli,sandwich panel, sprey,boru izolasyonu, dekorasyon ) filtre, integral (ofis mobilya kolçakları, çeşitli oto parçaları, kablolar ) ayakkabı terlik, taban, fusspett, iş güvenliği, kalıplanmış sünger, yapıştırıcılar ve suni deri poliüretanları satışında hızla yoluna devam ederken 2015 yılında bölgesinde lider poliüretan sistem üreticisi olmayı kendisine vizyon edinmiştir.