Rafet Tükek / Yönetim Kurulu Başkanı

  • Fontu büyütmek tıklayınız. | Tükek Holding
  • Fontu küçütmek tıklayınız. | Tükek Holding
  • Yazdırmak için tıklayınız. | Tükek Holding
Tükek Ailesi’nin 5 çocuğundan ortancası olarak Erzurum Aşkale İlçesi Gül Kaynak Köyü’nde 1955 yılında dünyaya geldi. Çocukluk dönemini Gül Kaynak Köyü’nde geçiren Rafet Tükek 1960 yılında İstanbul’a yerleşti.

1972 yılında Tekstil Meslek Lisesinden , 1984 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesinden mezun oldu. 1973 yılında kendi atölyesini kurarak jakarlı dokuma desinatörlüğüne başladı. 1975 yılında kardeşleri ile birlikte kurduğu “Dekoratif Yapı Malzemeleri / Satış ve Tatbikat” firması ile iş hayatını devam ettirdi.

1980 yılında sınai faaliyette bulunmak üzere “Floking Teknolojisi” ile kadife kumaş üretimine başlayarak yıllar için de kadife duvar kağıdı , suni deri ürünlerini de üretti. Daha sonra kurdukları fabrikalarında kalite ve kapasitelerini arttırarak 90’lı yıllarda ihracata başladılar.

2000’li yıllarda bir grup şirketi Flokser AŞ Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptığı dönemlerde sivil toplum örgütlerine de çok ciddi zaman ayırdı. HASİAD, SANDER , SANBİR , SAGEV , CEM VAKFI, ABDAL MUSA VAKFI, İSİFED Fedarasyonu başta olmak üzere bir çoğunda kurucu başkanlık görevi aldı.

2010 yılında elde edilen varklıkların gelecek kuşaklara bırakılabilmesi için Flokser Group’ta değişim ve dönüşüm projesi başlatarak Tükek Holding’i kurdu. Bu yeni holding kurumsal yapısı ile kurumu kişisel yönetimden ekip yönetimine taşıdı.

İş yaşamına tekstil sektörü ile işe başlayan Rafet Tükek daha sonra Kimya sektörüne girerek bu sektörde yatırımlarına devam etmektedir.

Doğa sporlarını seven ve bu konuda Gezgin Canlar grubuna üye olan Rafet Tükek Rafting, skiing, trakking, canyoning, canoing, sporlarına aktif olarak halen yapmaktadır.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.